Programul Cupei Mondiale 2022 – 16 de finală, Program, Programul meciurilor, Paranteze

Programul Cupei Mondiale din 2022 este blocat, iar acest turneu din Qatar a fost senzațional, deoarece optimile de finală vor capta imaginația lumii.

[ LIVE: Watch World Cup en Espanol en Peacock ]

Japonia, Australia și Marocul s-au clasat în optimile de finală cu atât de multe șocuri uriașe în timpul turneului, în timp ce Germania, Danemarca și Belgia s-au prăbușit în faza grupelor.

De la USMNT și Anglia care iese din grupă până la Lionel Messi care trage Argentina și Mexic care ratează pe scurt din faza grupelor și pe fondul tulburărilor din belșug, există o mulțime de jocuri interesante în ultimii pași.

[ MORE: World Cup rosters for all 32 teams ]

Acum avem de așteptat mica aventură din optimile de finală, sferturile de finală, semifinalele și finala. A aduce. Acest. Pe.

[ MORE: How to watch Premier League in USA ]

Mai jos este programul complet, detalii despre cum să vizionați jocurile și tot ce aveți nevoie.

[ MORE: World Cup odds ]


Programul Cupei Mondiale 2022, ora de începere, date, cum să vizionați în direct

  • Când: 20 noiembrie 2022 – 18 decembrie 2022
  • Orele de start ale optimilor de finală: 10 a.m., 2 p.m. (ambele ET)
  • Locație: Qatar
  • Canale TV spaniole: Telemundo, Univers, Păun
  • Difuzia in spaniola : Păun (toate cele 64 de jocuri)

Urmăriți ProSoccerTalk pentru cele mai recente știri, scoruri, povești și actualizări despre Cupa Mondială 2022 și asigurați-vă că vă abonați la NBC Sports pe YouTube!


Grupa A | Grupa B | Grupa C | Grupa D | Grupa E | Grupa F | Grupa G | Grupa H | Tabelele complete


Programul optimilor de finală

Meciul 49 – sâmbătă, 3 decembrie: Olanda vs SUA (previzualizare) – Stadionul Internațional Khalifa, Al Rayyan – ora 10:00

Meciul 50 – sâmbătă, 3 decembrie: Argentina vs Australia (previzualizare) – Stadionul Ahmed bin Ali, Al Rayyan – ora 14:00

Meciul 52 – duminică, 4 decembrie: Franța – Polonia – Stadionul Al Thumama, Doha – ora 10:00

Meciul 51 – duminică 4 decembrie: Anglia vs Senegal (avanpremiera) – Stadionul Al Bayt, Al Khor – ora 14.00.

Meciul 53 – luni 5 decembrie: Japonia – Croația – Stadionul Al Janoub, Al Wakrah – ora 10:00

Meciul 54 – luni 5 decembrie: Brazilia vs Coreea de Sud – Stade 974, Doha – ora 14.00.

Meciul 55 – marți 6 decembrie: Maroc vs Spania – Stadionul Education City, Al Rayyan – ora 10:00

Meciul 56 – marți, 6 decembrie: Portugalia – Elveția – Lusail Iconic Stadium, Lusail – ora 14:00


Program sferturi de finală

Meciul 58 – vineri 9 decembrie: Meciul 53 al câștigătorilor vs Meciul 54 al câștigătorilor – Stadionul Education City, Al Rayyan – ora 10:00

Meciul 57 – vineri 9 decembrie: Meciul 49 al câștigătorilor vs Meciul 50 al câștigătorilor – Lusail Iconic Stadium, Lusail – ora 10:00

Meciul 60 – Sâmbătă, 10 decembrie: Meciul 55 al câștigătorilor vs Meciul 56 al câștigătorilor – Stadionul Al Thumama, Doha – ora 10:00

Meciul 59 – Sâmbătă, 10 decembrie: Meciul 51 al câștigătorilor vs Meciul 52 al câștigătorilor – Stadionul Al Bayt, Al Khor – ora 14:00


Programul semifinalelor

Meciul 61 – Marți, 13 decembrie: Meciul 57 al câștigătorilor vs Meciul 58 al câștigătorilor – Lusail Iconic Stadium, Lusail – ora 14:00

Meciul 62 – Miercuri, 14 decembrie: Meciul 59 al câștigătorilor vs Meciul 60 al câștigătorilor – Stadionul Al Bayt, Al Khor – ora 14:00


Meci pentru locul trei

Meciul 63 – Sâmbătă, 17 decembrie: Meciul 61 al învinșilor vs Meciul 62 al învinșilor – Stadionul Internațional Khalifa, Al Rayyan – ora 14:00


Final

Meciul 64 – duminică 18 decembrie: Meciul 61 al câștigătorilor vs Meciul 62 al câștigătorilor – Stadionul iconic Lusail, Lusail – ora 10:00


Rezultatele fazei grupelor

grupa A

Recapitulare/relege: Qatar 0-2 Ecuador – Stadionul Al Bayt, Al Khor
Recapitulare/relege: Senegal 0-2 Olanda – Stadionul Al Thumama, Al Khor – ora 5:00
Recapitulare/relege: Qatar 1-3 Senegal – Stadionul Al Thumama, Al Khor
Recapitulare/relege: Olanda 1-1 Ecuador – Stadionul Internațional Khalifa, Al Rayyan
Recapitulare/relege: Olanda 2-0 Qatar – Stadionul Al Bayt, Al Khor
Recapitulare/relege: Ecuador 1-2 Senegal – Stadionul Internațional Khalifa, Al Rayyan

Grupa B

Recapitulare/relege: Anglia 6-2 Iran – Stadionul Internațional Khalifa, Al Rayyan
Recapitulare/relege: SUA 1-1 Țara Galilor – Stadionul Ahmed bin Ali, Al Rayyan
Recapitulare/relege: Anglia 0-0 SUA – Stadionul Al Bayt, Al Khor
Recapitulare/relege: Țara Galilor 0-2 Iran – Stadionul Ahmed bin Ali, Al Rayyan
Recapitulare/relege: Țara Galilor 0-3 Anglia – Stadionul Ahmed bin Ali, Al Rayyan
Recapitulare/Repere: Iran 0-1 SUA – Stadionul Al Thumama, Al Khor

Grupa C

Recapitulare/Repere: Argentina 1-2 Arabia Saudită – Lusail Iconic Stadium, Lusail
Recapitulare/relege: Mexic 0-0 Polonia – Stadionul 974, Doha
Recapitulare/relege: Polonia 2-0 Arabia Saudită – Stadionul Education City, Al Rayyan
Recapitulare/Repere: Argentina 2-0 Mexic – Lusail Iconic Stadium, Lusail
Recapitulare/relege: Polonia 0-2 Argentina – Stadionul 974, Doha
Recapitulare/Repere: Arabia Saudită 1-2 Mexic – Lusail Iconic Stadium, Lusail

Grupa D

Recapitulare/relege: Franța 4-1 Australia – Stadionul Al Janoub, Al Wakrah
Recapitulare/relege: Danemarca 0-0 Tunisia – Stadionul Education City, Al Rayyan
Recapitulare/relege: Franța 2-1 Danemarca – Stadionul 974, Doha
Recapitulare/relege: Tunisia 0-1 Australia – Stadionul Al Janoub, Al Wakrah
Recapitulare/relege: Tunisia 1-0 Franța – Stadionul Education City, Al Rayyan
Recapitulare/relege: Australia 1-0 Danemarca – Stadionul Al Janoub, Al Wakrah

Grupa E

Recapitulare/relege: Spania 7-0 Costa Rica – Stadionul Al Thumama, Al Khor
Recapitulare/relege: Germania 1-2 Japonia – Stadionul Internațional Khalifa, Al Rayyan
Recapitulare/relege: Spania 1-1 Germania – Stadionul Al Bayt, Al Khor
Recapitulare/relege: Japonia 0-1 Costa Rica – Stadionul Ahmed bin Ali, Al Rayyan
Recapitulare/relege: Japonia 2-1 Spania – Stadionul Internațional Khalifa, Al Rayyan
Recapitulare/relege: Costa Rica 2-4 Germania – Stadionul Al Bayt, Al Khor

Grupa F

Recapitulare/relege: Belgia 1-0 Canada – Stadionul Ahmed bin Ali, Al Rayyan
Recapitulare/relege: Maroc – Croația 0-0 – Stadionul Al Bayt, Al Khor – ora 5:00
Recapitulare/relege: Belgia 0-2 Maroc – Stadionul Al Thumama, Al Khor
Recapitulare/Repere: Croația 4-1 Canada – Stadionul Internațional Khalifa, Al Rayyan
Recapitulare/relege: Croația – Belgia 0-0 – Stadionul Ahmed bin Ali, Al Rayyan
Recapitulare/Rezumate Canada 1-2 Maroc – Stadionul Al Thumama, Al Khor

Grupa G

Recapitulare/Repere: Brazilia 2-0 Serbia – Lusail Iconic Stadium, Lusail
Recapitulare/relege: Elveția 1-0 Camerun – Stadionul Al Janoub, Al Wakrah
Recapitulare/relege: Brazilia 1-0 Elveția – Stade 974, Doha – ora 11:00
Recapitulare/relege: Camerun 3-3 Serbia – Stadionul Al Janoub, Al Wakrah
Recapitulare/Repere: Camerun 1-0 Brazilia – Lusail Iconic Stadium, Lusail
Recapitulare/relege: Serbia 2-3 Elveția – Stadionul 974, Doha

Grupa H

Recapitulare/relege: Portugalia 3-2 Ghana – Stadionul 974, Doha
Recapitulare/relege: Uruguay 0-0 Coreea de Sud – Stadionul Education City, Al Rayyan
Recapitulare/relege: Portugalia 2-0 Uruguay – Lusail Iconic Stadium, Lusail
Recapitulare/relege: Coreea de Sud 2-3 Ghana – Stadionul Education City, Al Rayyan
Recapitulare/relege: Coreea de Sud 2-1 Portugalia – Stadionul Education City, Al Rayyan
Recapitulare/relege: Ghana 0-2 Uruguay – Stadionul Al Janoub, Al Wakrah


Add Comment